نرم افزار امنیت شبکه

در عصر دیجیتال فعلی، چه یک کاربر شخصی و چه یک مالک کسب و کار باشید، استفاده از نرم افزارهای امنیت شبکه برای شما ضرورت دارد. اینگونه از نرم افزارها برای محافظت از داده ها، اطمینان از حفظ حریم خصوصی و یکپارچگی شبکۀ شما بسیار مهم هستند. کاربران مختلف از دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های مختلفی برای اتصال به شبکه استفاده‌ می‌کنند. یکی از این سیستم عامل‌ها که کاربرانِ زیادی دارد ویندوز است. نرم افزارهای امنیتی متعددی برای سیستم عامل ویندوز، توسعه یافته اند که تعداد آنها به ده‌ها مورد‌ می‌رسد. بررسی همه این نرم افزارها، زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت. به علاوه بسیاری از این نرم افزارها، عملکرد و مشخصات مشابهی دارند و ممکن است در انتخاب آنها دچار تردید و سردرگمی شوید. بنابراین توصیه می‌شود با این نوشته، همراه باشید تا بدون تحمل زحمتی خاص، بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه را برای سیستم عامل ویندوز بشناسید.

منظور از نرم افزارهای امنیت شبکه چیست؟

ابزارها و برنامه‌های کاربردی زیادی در زیر مجموعۀ نرم افزارهای امنیت شبکه قرار‌ می‌گیرند. اینها برای محافظت از شبکه‌های کامپیوتری در برابر دسترسی‌های غیرمجاز، سرقت داده‌ها و سایر تهدیدات امنیتی بالقوه طراحی شده اند. فایروال‌ها، برنامه‌های آنتی ویروس، سیستم‌های تشخیص نفوذ (IDS) و VPN‌ها همگی جزو اینگونه نرم افزارها هستند. برخی از این راه حل‌های نرم افزاری برای مانیتورینگ یا همان نظارت بر شبکه نیز استفاده‌ می‌شوند.

 

نرم افزارهای امنیت شبکه برای ویندوز؛ شماره 1: Bitdefender Total Security

Bitdefender Total Security یکی دیگر از نرم‌افزارهای امنیت شبکه است که محافظت کاملی در برابر بدافزارها، باج‌افزارها و سایر تهدیدات سایبری ارائه می‌کند. این نرم افزار، دارای فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند تشخیص رفتار، ضد فیشینگ و محافظت چند لایۀ باج‌افزار است. علاوه بر این، Bitdefender Total Security شامل ابزارهای حفظ حریم خصوصی مانند مرور امن و رمزگذاری فایل نیز هست. این نرم افزار به عملکرد عالی و استفادۀ کم بر منابع سیستم شناخته شده است. این نرم افزار از نگاه طرفداران، سه ویژگی بارز دارد که عبارتند از: 1- محافظت قوی در برابر بدافزارها و باج افزارها 2-برخورداری از ابزارهای حفظ حریم خصوصی برای مرور ایمن و رمزگذاری فایل 3- تاثیر حداقلی بر عملکرد سیستم.

در اکثر سایت‌ها و منابع اینترنتی در بخش معایب Bitdefender Total Security، تنها به یک مورد اشاره شده است. آن مورد هم این است که برخی از ویژگی‌های پیشرفتۀ نرم افزار مذکور، نیاز به پیکربندی اضافی دارند.

7 مورد از بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه برای ویندوز
Bitdefender Total Security یک نرم افزار امنیت شبکۀ عالی برای سیستم عامل‌های مختلف

 

نرم افزارهای امنیت شبکه برای ویندوز؛ شماره2: Norton Security

Norton Security نامی شناخته شده در زمینه امنیت شبکه است. این نرم افزار، محافظت جامعی در برابر بدافزارها، ویروس‌ها، حملات فیشینگ و سایر تهدیدات آنلاین ارائه‌ می‌دهد. نورتون سکیوریتی با ویژگی‌هایی مانند تشخیص بلادرنگِ تهدید، محافظت از فایروال و VPN ایمن، دفاعی قدرتمند را برای شبکه شما فراهم‌ می‌کند. این نرم افزار، کاربر پسند است و با سیستم عامل‌های مختلف و به ویژه با ویندوز به خوبی ادغام‌ می‌شود. با این حال، برخی از کاربران، قیمت نسخه پولی آن را کمی گران تلقی‌ می‌کنند.

قابلیت تشخیص و مسدود کردن تهدیدات پیشرفته، VPN ایمن برای مرور ناشناس و رابط کاربر‌ پسند از جمله نقاط قوت این نرم افزار امنیت شبکه هستند.

 

نرم افزارهای امنیت شبکه برای ویندوز؛ شماره 3: McAfee Total Protection

McAfee Total Protection یکی از جامع‌ترین نرم افزارهای امنیت شبکه است که محافظت پیشرفته‌ای در برابر ویروس‌ها، بدافزارها و تهدیدات آنلاین ارائه‌ می‌دهد. دارای قابلیت اسکن آنتی ویروس و ضد بدافزار، همچنین فایروال قوی برای جلوگیری از ترافیک شبکه‌های مخرب است. علاوه بر این، McAfee Total Protection شامل ویژگی‌هایی مانند حفاظت از سرقت هویت، VPN امن و کنترل‌ والدین است. این نرم افزار به سبب داشتن رابط کاربر پسند و فرآیند راه اندازی شبکه آسان محبوبیت زیادی دارد و با این دو ویژگی، شناخته می‌شود.

سه مزیت اصلی نرم افزار امنیت شبکه McAfee Total Protection عبارتند از: 1- آنتی ویروس پیشرفته و محافظت در برابر بدافزارها 2- برخورداری از ویژگی‌های اضافی مانند حفاظت از سرقت هویت و کنترل‌های والدین 3- رابط کاربر پسند. در رابطه با معایب هم باید گفت که در هنگام اسکن، ممکن است resource-intensive باشد. یعنی اینکه شاید اسکن آن زمانبر باشد و درصد بالایی از منابع سیستم را اشغال‌ ‌کند.

 

نرم افزارهای امنیت شبکه برای ویندوز؛ شماره 4: Avast Premium Security

Avast Premium Security یکی دیگر از محبوب‌ترین نرم افزارهای امنیت شبکه است که محافظتی قوی در برابر ویروس‌ها، بدافزارها و حملات فیشینگ ارائه‌ می‌دهد. دارای تشخیص سریع تهدید، آنتی ویروس هوشمند و فایروال پیشرفته برای محافظت از شبکه و داده‌های شماست. Avast Premium Security همچنین دارای ویژگی‌هایی اضافی مانند مرورگر امن، مدیریت رمز عبور و VPN برای افزایش حریم خصوصی آنلاین است. این نرم افزار با ویژگی‌هایی همچون نرخ تشخیص عالی و رویکرد پیشگیرانه در زمینه امنیت شبکه شناخته شده است.

 

Avast Premium Security، یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای امنیت شبکه محسوب می‌شود
Avast Premium Security، یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای امنیت شبکه محسوب می‌شود

شماره 5: Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security یک نرم افزار امنیت شبکه با ویژگی‌های فوق العاده است و محافظتی قوی در برابر انواع تهدیدات آنلاین ارائه‌ می‌دهد. دارای قابلیت‌های آنتی ویروس، ضد بدافزار و ضد باج افزار و همچنین یک فایروال قدرتمند برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز است. Kaspersky Internet Security همچنین ویژگی‌هایی مانند ایمن سازی پرداخت‌ها، محافظت از وب کم و ابزارهای حفظ حریم خصوصی را برای افزایش امنیت ارائه‌ می‌دهد. این نرم افزار با ویژگی‌هایی مانندِ نرخ تشخیص بالا و تاثیر کم بر منابع سیستم، شناخته شده است.

 

شماره 6: آویرا پرایم (Avira Prime)

Avira Prime یک نرم افزار جامع امنیت شبکه است که محافظت پیشرفته ای در برابر ویروس ها، بدافزارها و سایر تهدیدات آنلاین ارائه‌ می‌دهد. دارای قابلیت تشخیص تهدید در زمان واقعی، اسکن مبتنی بر هوش مصنوعی و یک فایروال قدرتمند برای ایمن سازی شبکه شما است. Avira Prime همچنین دارای ویژگی‌هایی اضافی مانند VPN امن، مدیریت رمز عبور و ابزارهای بهینه سازی سیستم است. این نرم افزار، یک رابط کاربری تمیز و بصری دارد و این رابط کاربری استفاده از نرم افزار را برای تمامی کاربران تسهیل کرده است. تنها موردی که برخی از کاربران به آن انتقاد دارند قیمت نسبتا بالای نسخه پولی نرم افزار است.

 

شماره 7: ESET Internet Security

ESET Internet Security یک نرم افزار امنیت شبکه قابل اعتماد است که محافظتی قوی در برابر ویروس ها، بدافزارها و حملات فیشینگ ارائه‌ می‌دهد. این نرم افزار قابلیت اسکن سریع، تشخیص پیشرفته و مسدود کردن فعال تهدیدات شناخته شده و نوظهور را دارد. ESET Internet Security همچنین دارای ویژگی‌هایی مانند ضد فیشینگ، محافظت از دیوار آتش و محافظت از پرداخت‌های بانکی است. این نرم افزار با ویژگی‌هایی چون تاثیر کم بر سیستم و اسکن سریع شناخته شده است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *